top of page

Відомі журналісти України та світу

Проглядаючи новину, читач багато, про що думає. Співчуває постраждалим, шанує героїв, обирає аудиторію, на яку він поширить цей текст. Але дуже часто споживачі забувають про тих, хто бачив усе прочитане ними на власні очі, передав це словами, огортаючи їх у потрібний формат. Про журналістів. Люди інколи навіть уявити собі не можуть, який внесок роблять останні в кожен день, на які труднощі натрапляють, заради якої ідеї працюють. Як казав Дж. Вест: «Журналіст — людина, яка має талант щодня заповнювати порожнечу.» Нижче зазначені журналісти, діяльність яких вважається найбільш вагомою в колі національних та світових ЗМІ.

Denys_Bihus,_2019,_03.jpg

Денис Бігус – український журналіст-розслідувач, що став відомим після виходу в ефір програми «Наші гроші», де його команда викрила сотні корупційних схем та звільнила низку українських чиновників. Чоловік чималу частину життя присвятив розслідуванню справ експрезидента України Віктора Януковича, досліджуючи його життя по крихтах самостійно та через власноруч створені громадські організації.

Про роботу Дениса та розслідувальної журналістики в Україні можна більше подивитись тут

1551072582228110-raw1uy7eno-1521810087-wvun5-295.jpg

Тетяна Даниленко – українська тележурналістка, ведуча програми «FACE 2 FACE» на телеканалі ZIK. У 2011 році спільно з П. Кужеєвим зафіксували світовий рекорд, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса - найдовше (52 години) телешоу. Цього ж року відзначена премією «Жінка третього тисячоліття», яку вручає жіночий комітет із 2005 року.

Детальніше познайомитись із діяльністю та поглядами на реальність Тетяни Даниленко можна через програму «Антиподи» С. Іванова

Джерело: rethink.com.ua

kutiepov.jpg

Богдан Кутєпов - український журналіст-розслідувач, відомий серією телевізійних розслідувань про безпеку режимних об’єктів. Був одним з найактивніших стрімерів на Євромайдані, майже з перших днів протистояння, нині вважається експертом у цьому питанні.

Про свій досвід перебування на Майдані Богдан розповів у подкасті «Громадського радіо»

Джерело: hromadske.ua

kazanski.jpg

Денис Казанський - український журналіст та політичний оглядач. У зв'язку з війною на сході України був змушений покинути рідний Донецьк. Автор книг про Донбас: «Чорна лихоманка», «Як Україна втрачала Донбас». Один з представників у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України.

З роботами Казанського можна ознайомитись на його Youtube-каналі

Джерело: zn.ua

001372a9a88e0d041faf0b.jpg

Ху Шулі - китайська журналістка, нині - головний редактор медіагрупи Caixin Media. Ця смілива жінка, що попри властиву «слабкій» статі лагідність і сімейність, бореться з шахрайством і корупцією, вважається одним із найбільш шанованих репортерів та навіть включена в число журналістів Top 100 Influential People by Time.

Ще більше інформації про життя та специфіку діяльності Ху Шулі ви зможете знайти в роботі Ольги Є. Те

Джерело: russian.china.org.cn

a63d5c_ead512e0dbff4e1bb8affdb1d2b5113a.jpg

Кейт Аді - новинний кореспондент британського BBC, прославилася після захоплення Іранського посольства в Лондоні в 1980 році. Під час облоги журналіст передавала новини з місця подій в прямому ефірі в екстреному випуску BBC News. Вела репортажі з найгарячіших точок і не боялася обговорювати терористичні акти, вибухи, політичні конфлікти.

Познайомитись ближче з роботою Кейт Аді можна через документальний фільм від BBC

Джерело: newstyle-mag.com

ElxAreeXUAEZm8F.jpg

Роберт Фіск – журналіст Великобританії. Знімав репортажі під час арабо-ізраїльського конфлікту і воєн в Косово та Алжирі, також «пощастило» бути присутнім в Бейруті під час Ліванської громадянської війни. Репортажі Фіска, як і його книги, стали бестселерами, що ґрунтуються на польових записках і нотатках, де факти перегукуються з аналізом і гострою критикою, як на адресу уряду Близького Сходу, так і Великобританії, і США.

Некролог Фіска на сторінках «The Guardian»

Джерело: twitter.com

woodward_1.jpg

Боб Вудворд - американський журналіст, редактор газети «The Washington Post». Його серія заміток про порушення в передвиборчій кампанії привела до відставки президента Ніксона. Написана ним книга «Вся президентська рать» була екранізована.

Більше деталей про життя та творчість Боба Вудворда можна знайти на сайті Американської академії досягнень

Джерело: peoples.ru

Джерело: wikipedia.org

bottom of page