top of page

Законодавство

Діяльність журналіста окреслюється не тільки етичними принципами, що інколи все ж таки можуть залишатися на розгляд власне автора тексту або редакції та не притягувати до відповідальності. Проте є перелік законів, які обмежують журналістську діяльність, але також надають необхідний захист і права.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найголовніші з них:

  • Захист честі, гідності та ділової репутації.

Фундамент цього закону – належне ставлення до перевірки інформації. Поширення фейків є порушенням, за яке автор буде притягнутий до компенсації. Також кожний журналістський текст мусить містити тільки факти. Оцінні судження або коментарі мають бути відокремлені та відповідно позначені. Вони не мусять викривляти зміст повідомлення чи засуджувати когось.

 

  • Приватність

Збір і поширення конфіденційної інформації про людину не може відбуватися без її згоди. До такої належать ще й фото чи фільмування. Останні припускаються тільки в публічних місцях без приховування, з урахуванням хоча б мовчазної згоди, коли людина бачить й усвідомлює, що її знімають.

  • Авторське право

Усі матеріали, навіть розміщені у вільному доступі в інтернеті, кимось створені. Тобто є людина, яка доклала зусиль, витратила фінанси, час тощо, щоби продемонструвати певний контент споживачам. Саме вона має авторське право на такі матеріали. Треба враховувати це й обов’язково зазначати під час їх використання.

​​

Докладніше можна ознайомитись

Судья и молоток
1_1477571.webp
Женский фотограф
FIUXf2i71adXTMLOEXVwNZ8FGmwaAmJe2hWsvKmQ.jpeg

Джерело: pravovedus.ru

Джерело: 5-tv.ru

bottom of page