top of page

Основні цінності професії

Наприкінці XX століття американська вчителька Джейн Елліотт, відома світові як активістка в боротьбі за фемінізм, антирасизм і права ЛГБТ, запропонувала концепцію, згідно з якою професії відрізняються не технічними навичками, а прийнятими базовими цінностями. У журналістиці вона виділила  три:

1) новини повинні бути точними, збалансованими, повними, розрахованими на певну аудиторію;

2) варто уникати принесення такої шкоди, якої вийде запобігти;

3) журналіст зобов'язаний давати ту інформацію, яка необхідна громадянам для самоврядування.

k7owbbnq36duarzyv.jpg

Джерело: hromadske.ua

Щодо професійної діяльності українського журналіста зазначив Євген Глібовицький – колишній журналіст, наразі експерт із комунікаційних стратегій - у своєму інтерв’ю «The Ukrainians»:

  • Зараз ринок новин дуже активний. Кожен може повідомляти інформацію аудиторії, хибно вважаючи себе журналістом. Адже їхні тексти, хоч і надруковані через світлі бажання, насичені неточністю, суб’єктивністю.

  • Українським журналістам та їх аудиторії бракує критичного мислення, тексти передаються й сприймаються емоційно, без зайвих складних питань, орієнтуючись на власні погляди й вподобання.

  • Для досягнення справжньої свободи слова журналісту потрібно мати ще й підприємницьку освіту, щоб створювати власні медіапроєкти, вдало керувати ними та своєю кар’єрою.

  • Зараз медійники повинні кожного разу дивувати та зацікавлювати аудиторію, бо остання швидко до всього втрачає інтерес. У цій погоні втратилось навіть розуміння стандартів, та й читач їх і не вимагає.

  • Університет – лише перший крок у навчанні журналіста. Подальше життя йому треба постійно вчитися самостійно, бо медіа, ринок, технології, читач безперервно змінюються.

 

Повний текст інтерв’ю

bottom of page