top of page

Професійний онлайн-інструментарій

Є ресурси, без яких неможливо уявити робочий день журналіста. Фейки поширюються миттєво, але їхнє швидке спростування зменшить загальне охоплення та влив на інформаційний простір. Нижче наведені деякі сервіси, що стануть у пригоді.

Findexif.com – безплатний сервіс для отримання додаткової інформації про фотографію (автора, дату та місце знімання, налаштування камери тощо).

Foto Forensics – вебсайт, що виділяє домальовані чи відредаговані елементи на фотографії. Вони будуть виокремлені на фоні реальних.

Google Search by Image – сервіс для пошуку фотографій. З його допомогою можна знайти, ким і коли вперше знімок був опублікований.

Google Maps – програма, що допоможе розібратися в локаціях (подивитися панорамою місцевість, вирахувати відстань тощо).

WolframAlpha – пошукова англомовна система, що надає не гіперпосилання, а готові відповіді на різноманітні запитання. Програма вибудовує графіки, таблиці, щоби полегшити ознайомлення з інформацією. Проте запити можливі тільки щодо точних енциклопедичних даних.

Geofeedia – сервіс, що шукає інформацію за наданими GPS-координатами. Опрацювавши повідомлення з Twitter, Flickr, Youtube, Instagram і Picasa, надає результати у вигляді колажу.

Trooclick – плагін, який сканує текст на екрані та порівнює його з офіційними даними або іншими ЗМІ. Якщо знайдена розбіжність, з’явиться відповідне повідомлення. Найкраще сервіс працює з інформацією на тему економіки та фінансів.

Владометр – ресурс, де зібрані всі обіцянки українських політиків. Вони розподілені на виконані, ті, що зайшли в глухий кут, а також такі, в яких було знайдено компроміс.

SpyOnWeb – вебсайт, що працює без реєстрації та допомагає знайти всі сайти одного автора. Сервіс аналізує IP-адресу, ідентифікатори тощо з вільних ресурсів і надає їх разом.

Google Analytics – ресурс, який надає дані про відвідуваність сайту за допомогою спеціального індивідуального коду. Отже, можна дізнатись, скільки сайтів адмініструє людина.

who.is – сервіс, що надає доступ до історії реєстрації вебсайту. Інколи можна дізнатися навіть контактну інформацію про власника, компанію чи пов’язаних із ними осіб.

 

 

 

 

Цей матеріал ґрунтується на розробках сайту

depositphotos_45214591-stock-photo-internet-and-multimedia.webp
417b52953460cb346eeeceff6030e56444f32d61.jpg

Джерело: stopfake.org

Джерело: depositphotos.com

bottom of page